Návštevné hodiny

15:00 - 17:00 hod.

Telefónne čísla

Oddelenie: 033 7955 299, 033 7955 260
Primár: 033 7955 567
Vedúca sestra: 033 7955 264
Lekári: 033 7955 282, 033 7955 263, 033 7955 262
E-mail: pikus@naw.sk

Základné informácie

Nachádza sa na druhom poschodí nemocnice v časti Luxor.
Ortopedické oddelenie NAW Piešťany bolo založené v roku 1943 a svojou nepretržitou prevádzkou patrí k najstarším ortopedickým oddeleniam na Slovensku.  Oddelenie má 41 lôžok, ktoré sú rozdelené na dve sekcie. Náplň práce ortopedického oddelenia je diagnostika a liečba porúch pohybového aparátu. Činnosť možno rozdeliť na ortopedickú a traumatologickú časť. V rámci ortopédie sa hlavná pozornosť venuje implantácií kĺbových náhrad,  miniinvazívnym  operáciám kĺbov a problematike nohy a členka. Taktiež sa poskytuje infúzna starostlivosť pacientom s akútnymi alebo chronickými bolesťami chrbtice. 

V traumatológii sa vykonáva operačná liečba zlomenín končatín a konzervatívna liečba zlomenín panvy a chrbtice. Celkovo sa ročne vykoná viac ako 2500 operácii. Oddelenie navštevujú pacienti z celého Slovenska. Výhodou ortopedického oddelenia je priame napojenie na FRO Piešťany  a tým sa zabezpečuje nielen operačná ale aj následná rehabilitačná starostlivosť. Oddelenie postupuje podľa najnovších európskych trendov a pravidelne zavádza nové operačné postupy.

Fotogaléria

Náš tím

MUDr. Peter Pikus
MUDr. Peter PikusPrimár oddelenia
MUDr. Ľuboš Klement
MUDr. Ľuboš KlementZástupca primára oddelenia
Veronika Jankech
Veronika JankechDokumentačný pracovník

Operačné výkony

V súčasnej dobe je väčšina hospitalizovaných pacientov prijatá za účelom operačnej terapie. Ortopedické oddelenie má široké spektrum operačných zákrokov:

 • Výmena bedrových a kolenných kĺbov, v súčasnej dobe sa rozbieha výmena lakťových a členkových kĺbov. V blízkej budúcnosti sa plánuje spustiť i výmena ramenného kĺbu.
 • Artroskopické operácie kolena, ramena, bedra, členka, zápästia a lakťa.
 • Reumatochirurgické operácie nohy a ruky (Artrodézy, synovektómie..).
 • Artroskopické odstraňovanie výrastkov pätovej kosti (tzv. calcar calcanei a haglundova exostóza).
 • Komplexné operácie členka a nohy (operácie halluxov, plochonožia, kladivkových prstov).
 • Operácie karpálnych tunelov, skákavých prstov, De-quervainovej tendosynovitídy.
 • Operácie dupuytrenovej kontraktúry.
 • Miniinvazívne operácie chrbtice (Perkutánna laserová dekompresia disku).
 • Operácie tenisových a golfových lakťov.
 • Histológia nádorových ochorení muskuloskeletárneho systému
 • Redresy kĺbov (rozhýbanie kĺbov v celkovej anestéze).
 • Osteosyntézy (LCP dlahy, vnútrodreňové klince..)

Naše ambulancie

Súčasťou ortopedického oddelenia sú dve ambulancie - ortopedická príjmová ambulancia v nemocnici a ortopedická ambulancia na poliklinike v Piešťanoch. Naše oddelenie poskytuje zdravotnú starostlivosť komplexne . V rámci ambulancie na poliklinike funguje raz týždenne poradňa pre osteoporózu , kde diagnostikujeme a liečime pacientov s vyšším rizikom zlomenín. V rámci skríningu vykonávame postnatálnu sonografiu detských bedrových kĺbov a diagnostikujeme plochonožie u detí pomocou plantogramu. V rámci diagnostiky vykonávame sonografiu muskuloskeletárneho systému.